Semilac frez nr 001 - węglikowy walec do masy Semilac frez nr 001 - węglikowy walec do masy
Producent: Semilac
Cena: 71,00 zł
zobacz więcej

Frezy

 

Frezarka kosmetyczna to przyrząd wielofunkcyjny, służący przede wszystkim do nadania paznokciom odpowiedniego kształtu, usuwania skórek wokół płytek, odcisków i nagniotków. Używa się jej zarówno do manicure, jak i pedicure.
Ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, wyróżniamy frezy:
- diamentowe,
- ceramiczne,
- kamienne,
- karbidowe,
- kamienne.
Frezy ceramiczne mają za zadanie usunąć masę żelową i akrylową wokół skórek. Frezy kamienne matowią płytkę paznokcia, piłują ją, szlifują i wygładzają skórę wokół paznokci oraz skracają paznokcie. Frezy diamentowe wykonane są ze stali. Ich zadaniem jest wygładzenie płytki paznokcia. Frezy karbidowe przeznaczone są do szlifowania paznokci. Zaś frezy filcowe polerują paznokcie - zarówno naturalne jak i sztuczne.
Każdy kolor odpowiada gradacji frezów. Spośród nich wyróżniamy:
- żółty - bardzo drobny,
- czerwony - drobny,
- niebieski - średni,
- zielony - gruby,
- czarny - bardzo gruby,
- różowy - najgrubszy.
Frezy do paznokci dzielimy na kilka rodzajów ze względu na różne końcówki. Wyróżniamy frezy z końcówkami w kształcie:
- kulki,
- łezki,
- walca,
- stożka,
- szpicu.
Frezy z końcówką w kształcie kulki występują w różnych wielkościach. Frezy z kulką mogą zastąpić cążki i nożyczki. Dzięki nim usuniesz skórki i nadasz swoim paznokciom właściwy kształt. Frezy z końcówką w kształcie łezki doskonale sprawdzą się podczas usuwania nabłonka z płytki paznokcia. Zaś te w kształcie szpicu służą do oddzielania skórek od paznokci. I właśnie ten rodzaj frezu powinien być używany jako pierwszy. W trakcie wykonywania tej czynności należy pamiętać, aby nie wkładać frezu zbyt głęboko w skórę. Do hybrydy najlepiej sprawdzą się frezy w kształcie walca lub stożka. Pamiętajcie, że frezy nie mogą być zbyt ostre, ponieważ w innym wypadku mogą uszkodzić płytki.

Zapraszamy do naszego sklepu, by zapoznać się z naszą bogatą ofertą.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl